Odbiór paczek

Masz dwie paczki w Paczkomacie? Wyjmij je z jednej skrytki!

Należysz do osób, które zamiast żmudnego procesu stacjonarnych zakupów preferują załatwianie spraw w sklepach internetowych? Zamawiasz dużo i boisz się, że pewnego dnia w Paczkomacie zabraknie miejsca na Twoje przesyłki? Nic bardziej mylnego! Od jakiegoś czasu firma InPost wprowadziła nową usługę Multiskrytki, dzięki której odbieranie przesyłek jest jeszcze wygodniejsze. Na czym to polega i co warto wiedzieć o tej innowacyjnej zmianie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Usługa Multiskrytka Paczkomat InPost. Czym jest i co warto wiedzieć na jej temat?

Pilotażowy program Multiskrytki InPost rozpoczął się już w maju 2020 roku. Błyskawicznie zyskał zainteresowanie oraz aprobatę naszych klientów, którzy w znaczny sposób skrócili czas potrzebny na odbiór zamówionych przesyłek z wybranego przez siebie Paczkomatu InPost. Już sama nazwa sugeruje, że to nowoczesne rozwiązanie umożliwia odbiór kilku paczek z jednej skrytki. Co więcej, nie muszą one pochodzić od jednego sprzedawcy! Każda z przesyłek zostanie bowiem przypisana do danego odbiorcy poprzez dane adresowe czy numer telefonu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w skrytce Paczkomatu InPost czekają na Ciebie wyłącznie zamówione towary!

Korzystanie z nowoczesnej funkcji jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga żadnej ingerencji klienta. To kurier w trakcie rozkładania przesyłek w danym Paczkomacie InPost decyduje o tym, czy zostaną one umieszczone w osobnych skrytkach, czy w jednej wygodnej Multiskrytce (wszystko zależy od dostępności). Nie musisz więc obawiać się, że zbyt duża ilość paczek nie zmieści się do naszego całodobowego urządzenia. Spokojnie! Każda kolejna zostanie umieszczona w osobnej skrytce tak, byś mógł wygodnie ograniczyć wizytę przy Paczkomacie do jednego razu.

Multiskrytka InPost – 2 paczki w jednej skrytce, czyli logistyka na najwyższym poziomie

W ostatnich latach rynek e-commerce rozwija się w zawrotnym tempie. Jako lider w dziedzinie logistyki usług kurierskich pragniemy sprostać wymaganiom, które są przed nami stawiane każdego dnia. Dlatego też obecnie nasze Paczkomaty realizują usługę Multiskrytki InPost, co stanowi odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na większą liczbę skrytek w urządzeniach. Zamiast jednak rozbudowywać je bez końca, postawiliśmy na większą funkcjonalność i nowoczesne rozwiązanie.

Dzięki temu każdy klient może ograniczyć czas przeznaczony na odbiór przesyłek z Paczkomatu, jak również ilość kursów, które do niego wykonuje. My zaś zyskujemy więcej miejsca w naszych maszynach, przez co możemy dostarczać do Paczkomatów jeszcze więcej paczek. Finalnie przekłada się to na fakt, iż nasi konsumenci mogą odebrać paczkę jeszcze szybciej, bowiem czas jej transportu ulega skróceniu.

Z ekologią nam po drodze!

W całym tym nowoczesnym procesie nie należy zapominać, iż dzięki Multiskrytkom w Paczkomatach InPost jesteśmy jeszcze bardziej ekologiczni! Umieszczając kilka paczek w jednej skrytce, jesteśmy bowiem w stanie dokładnie przewidzieć obłożenie Paczkomatu, a co za tym idzie, jednorazowo przetransportować do niego większą ilość przesyłek. Także nasi klienci stają się bardziej eco friendly, ponieważ Multiskrytka pozwala im za jednym razem wyjąć ze skrytki wszystkie paczki, które aktualnie były gotowe do odbioru. Dzięki temu nie muszą stale oczekiwać na powiadomienie e-mailowe lub w aplikacji, aby ponownie udać się po zamówione towary, tym samym dostarczając atmosferze kolejną dawkę spalin.

Odbieranie paczki z Paczkomatu. Jak to zrobić?

Paczkomaty InPost to obecnie najchętniej wybierana forma dostawy ze sklepów internetowych. Dlatego też stale poszerzamy zakres naszych usług, obecnie udostępniając klientom ponad 14 tysięcy tych wyjątkowych, całodobowych urządzeń. W każdym z nich usługobiorca może skorzystać z opcji błyskawicznego nadania paczki, jak również wygodnie odebrać paczkę – i to aż na trzy sposoby! Chcesz poznać je wszystkie?

Z kodem odbioru przy urządzeniu

Podstawowym sposobem odbioru przesyłki w każdym Paczkomacie jest 6-cyfrowy kod odbioru, który dociera do klienta wraz z powiadomieniem SMS lub e-mail o umieszczeniu paczki w skrytce. Po jego uzyskaniu wystarczy udać się w wyznaczone miejsce, zaznaczyć na ekranie opcję „odbierz paczkę”, wprowadzić numer telefonu oraz wpisać zamieszczony w powiadomieniu kod odbioru. Voilà! Gdy skrytka się otworzy, możesz bezpiecznie sięgnąć po swoją paczkę!

Skanowanie kodu QR

Na analogicznej zasadzie działa także odbiór kodem QR, który jest umieszczany w każdym powiadomieniu. Po tym, jak kurier umieści przesyłkę w wybranym Paczkomacie InPost, należy udać się do urządzenia, wybrać na ekranie opcję „odbierz” i zeskanować załączony do wiadomości kod QR. Po tym wystarczy już czekać, aż skrytka się otworzy i można swobodnie wyjąć z niej paczkę.

Z poziomu aplikacji bez kodu odbioru

Niewątpliwie jednak najwygodniejszym sposobem odbioru przesyłek z Paczkomatu jest nasza innowacyjna aplikacja mobilna InPost Mobile. Z jej poziomu można dokonać tego całkowicie zdalnie, co umożliwia uniknięcie stania w kolejce wśród osób, które również jako punkt odbierania zamówień wybrały ten sam Paczkomat InPost, a które nie dysponują naszą wygodną apką. Jeżeli do nich należysz, koniecznie pobierz ją ze sklepu mobilnego, dedykowanego Twojemu oprogramowaniu w smartfonie.

Przy użyciu aplikacji InPost Mobile w trakcie odbierania przesyłek nie jest wymagany kod odbioru. Wystarczy udać się do wybranego Paczkomatu, włączyć lokalizację w aplikacji, a następnie nacisnąć przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”. Kiedy tylko nasz system upewni się, że znajdujesz się w pobliżu punktu odbioru, automatycznie otworzy skrytkę, abyś mógł wygodnie odebrać znajdującą się w niej paczkę. Jeżeli więc jeszcze nie posiadasz aplikacji InPost Mobile, właśnie zyskałeś kolejny powód, by ją zainstalować!

A jak odebrać, kiedy w jednej skrytce znajduje się więcej niż jedna przesyłka?

Otrzymałeś powiadomienie SMS, e-mail lub w aplikacji, że zamówione przesyłki zostały umieszczone w jednej Multiskrytce? Nie obawiaj się, zasady odbioru pozostają takie same! W takiej sytuacji w ciągu 48 godzin udaj się do swojego Paczkomatu i odbierz wszystkie paczki za pomocą jednego kodu odbioru, wprowadzając go na ekranie urządzenia lub skanując załączony do wiadomości kod QR. Możesz również zrobić to wygodnie z poziomu aplikacji mobilnej, poprzez jednorazowe kliknięcie odpowiedniego przycisku. Przed zatrzaśnięciem drzwiczek upewnij się jednak, czy w Twojej Multiskrytce nie została żadna paczka!

Wiele paczek, jeden odbiór! Otwórz skrytkę zdalnie i uniknij kolejek!

Sieć naszych Paczkomatów powiększa się z roku na rok. Urządzenia te są chętnie wykorzystywane nie tylko do odbioru, ale i nadania paczek. Dzięki rosnącemu zainteresowaniu z pewnością przez najbliższe lata nie będziemy próżnować, stawiając coraz to nowsze urządzenia i tym samym odpowiadając na potrzeby społeczeństwa. Wprowadzona przez nas Multiskrytka to pomysł na usprawnienie procesu dostawy towarów do usługobiorców. Od teraz mogą oni odbierać wszystkie przesyłki wyłącznie jednym kodem – a nawet i bez niego! Z naszą pomocą korzystanie z usług kurierskich staje się jeszcze przyjemniejsze. Otrzymałeś powiadomienie, że Twoje paczki czekają na Ciebie w Multiskrytce? Teraz już wiesz, co należy zrobić!