e-comerce

Potrzebujesz wysłać paczkę z butami? Wybierz najwygodniejszy sposób!

Zamierzasz założyć sklep obuwniczy online i zastanawiasz się nad najlepszym sposobem wysyłki produktów do klientów? A może chcesz sprzedać swoje używane buty w Internecie i nie wiesz, w jaki sposób je zapakować? Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami, dzięki którym uda Ci się bezpiecznie wysłać buty kurierem. Pamiętaj, że możesz także skorzystać z automatu Paczkomat®, jeśli nie chcesz oczekiwać na przyjazd kuriera.

Jak najtaniej wysłać buty kurierem?

Chcesz maksymalnie zaoszczędzić na nadaniu przesyłki kurierskiej z butami? Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnego dostawcy, zapoznaj się z ustalonymi przez firmy kurierskie cenami. Na rynku usług kurierskich panuje znaczna konkurencja, dzięki czemu potencjalny klient może liczyć na bardzo preferencyjne warunki wysłania paczki. Możesz skorzystać z porównywarki usług kurierskich, sprawdzając, która firma proponuje najkorzystniejszą cenę w przypadku przesyłki o konkretnych gabarytach. Pod względem finansowym świetnym rozwiązaniem jest nadanie przesyłki w urządzeniu Paczkomat®. Obecnie to jedna z najtańszych opcji na szybkie i bezpieczne wysłanie butów do adresata.

Jak zapakować pudełko z butami do wysyłki?

Jeśli masz już pudełko z butami, musisz w odpowiedni sposób je zabezpieczyć, aby nie otworzyło się podczas transportu. Jak zapakować buty w kartonie? Najlepiej owinąć pudełko folią stretch lub skorzystać z foliopaku. Na folii z łatwością nakleisz etykietę z danymi adresata. Tak przygotowaną przesyłkę możesz wysłać kurierem lub udać się do najbliższego urządzenia InPost. W razie potrzeby zadbaj o dodatkowe zabezpieczenie folii, oklejając całość na przykład taśmą klejącą. Pamiętaj, że od Ciebie zależy nadanie paczki w taki sposób, aby nienaruszona dotarła do odbiorcy. Zamów kuriera do gotowej przesyłki z odpowiednim zabezpieczeniem.

Wysyłka butów bez oryginalnego opakowania

Nie masz oryginalnego opakowania na buty? Nic nie szkodzi – można samemu dopasować odpowiedni karton, aby zadbać o skuteczne zabezpieczenie przesyłki. Jak to zrobić w praktyce? Najlepiej dopasować do obuwia możliwie najmniejszy rozmiar pudełka, do którego zmieszczą się buty. Pamiętaj, że zastosowanie zbyt dużego kartonu będzie wiązało się z koniecznością wypełnienia większej ilości wolnej przestrzeni w paczce. Taką wysyłkę trudniej jest zabezpieczyć, a dodatkowo duży rozmiar paczki może wiązać się z wyższą opłatą. Ponadto, niezależnie od tego, czy zamierzasz wysłać buty kurierem, czy też za pośrednictwem automatu Paczkomat, niestandardowe gabaryty mogą utrudnić nadanie przesyłki.

Wypełnienie przesyłek z butami – dlaczego jest ważne?

Paczki wysyłane kurierem muszą pokonać długą drogę, zanim zostaną dostarczone do odbiorcy. Na różnych etapach transportu są wielokrotnie przerzucane, co wiąże się z ryzykiem uszkodzenia zawartości paczki. W przypadku nadania paczki z butami szczególną uwagę musisz poświęcić wypełnieniu wolnej przestrzeni. W przeciwnym wypadku zwiększa się ryzyko uszkodzenia obuwia.

Wypełnienie przesyłki – jaki wypełniacz wybrać?

Odpowiednie wypełnienie paczki musi być dostosowane do wielkości opakowania oraz specyfiki obuwia. Dobrym wyborem może być folia bąbelkowa. W przypadku obuwia z obcasami lub ostro zakończonymi zdobieniami najlepiej każdy z butów oddzielnie owinąć folią. W ten sposób unikniesz przypadkowego uszkodzenia twardymi elementami. Wolne przestrzenie można także wypełnić specjalnymi woreczkami z powietrzem. Świetnym rozwiązaniem okażą się również styropianowe chrupki, które szczególnie dobrze sprawdzają się przy wysyłaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. Do tak zabezpieczonej przesyłki możesz już zamówić kuriera.

Ekologiczne wypełniacze paczki z butami

Jeśli prowadzisz sklep obuwniczy online, powinieneś zadbać o ekologię – troska o środowisko zostanie pozytywnie odebrana również przez Twoich klientów. W takim przypadku paczka z butami powinna zostać wypełniona biodegradowalnymi materiałami. Możesz zastosować stare gazety lub pocięte kartony. Pamiętaj, że aby nadać paczkę z butami zgodnie z zasadami eko, nie musisz przepłacać. Warto też wykorzystać zużytą folię bąbelkową w ramach idei ponownego zastosowania materiałów dostarczanych na przykład przez producentów. W ten sposób odpowiednie zabezpieczenie w wersji eko pozwoli Ci nieco zaoszczędzić.

Nadaj paczkę z butami w automacie Paczkomat®

Nie musisz oczekiwać na przyjazd kuriera, aby wysłać paczkę z obuwiem. Taką przesyłkę z powodzeniem możesz nadać za pośrednictwem urządzenia Paczkomat. To bardzo proste – wystarczy kilka kroków, aby włożyć do skrytki przesyłkę do nadawcy. Przygotuj paczkę, wygeneruj specjalny kod lub etykietę, a potem udaj się do wybranego urządzenia.

Szybkie nadanie paczki

Szybkie nadanie paczki? To łatwe i wygodne! Na początku musisz zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie paczki i zmierzenie jej wielkości, co pozwoli ustalić właściwy gabaryt przesyłki. Następnie możesz już wejść na stronę pozwalającą na skorzystanie z usługi InPost Szybkie Nadania i wybrać opcję odbioru wysyłki przez adresata. Może to być odbiór paczki przez firmę kurierską z domu lub w automacie Paczkomat®.

Wysłanie do automatu Paczkomat® lub punktu odbioru

Inną opcją jest wysłanie paczki do wybranego urządzenia Paczkomat lub innego PaczkoPunktu. Online musisz uzupełnić niezbędne dane – swoje oraz adresata. Następnie za pośrednictwem preferowanej formy płatności należy dokonać opłaty. Potem można już wydrukować etykietę, którą nakleja się na paczkę. Teraz możesz udać się do urządzenia Paczkomat. Na ekranie maszyny kliknij komunikat: „Mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Teraz wystarczy zeskanować kod kreskowy, aby nadać paczkę i umieścić ją w otwartej skrytce.

InPost Mobile – nadanie paczki

Obecnie coraz więcej prywatnych klientów oraz właścicieli e-sklepów decyduje się nadać paczkę za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile. W tym przypadku najwięcej czasu zajmie Ci sam proces pakowania – gotową przesyłkę możesz nadać przez aplikację w kilka chwil. Za pośrednictwem InPost Mobile wybierz typ nadania oraz rozmiar paczki. Następnie należy uzupełnić dane odbiory i nadawcy oraz wybrać Paczkomat, w którym adresat ma odebrać paczkę. Teraz już możesz opłacić wysyłkę. Po uiszczeniu transakcji otrzymasz 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Nie musisz drukować etykiety.

Samo nadawanie jest bardzo proste. Wystarczy udać się do urządzenia Paczkomat InPost, kliknąć opcję „mam kod nadania lub kod zwrotu”, a potem zeskanować lub wpisać kod samodzielnie. Jedną z najnowszych opcji jest możliwość otwarcia skrytki zdalnie w aplikacji. Skrytka sama się otworzy. To jeden z najszybszych sposobów nadawania przesyłek.

Dlaczego warto wysłać obuwie za pośrednictwem automatu Paczkomat®?

Nie musisz wysyłać przesyłek z obuwiem kurierem, aby szybko dotarły pod wskazany adres. Nadawanie paczek za pośrednictwem automatu Paczkomat jest bardzo proste. Również w tym przypadku otrzymujesz indywidualny numer paczki, zapewniając odbiorcy możliwość śledzenia. Nie musisz obawiać się, że przesyłka kurierem byłaby szybciej dowieziona pod adres. Dostarczenie paczki to zazwyczaj kwestia kilku dni również w przypadku automatu Paczkomat. Kurier InPost każdego dnia odbiera przesyłki. W wielu przypadkach paczka jeszcze w tym samym dniu rusza w dalszą drogę.

Podsumowanie

Zastanów się, jak wysłać paczkę z butami, kierując się swoją wygodą i preferencjami odbiorcy. Możesz nadać przesyłkę kurierem za pobraniem lub zaadresować paczkę opłaconą z góry. Pamiętaj, że od Ciebie zależy sam proces pakowania. Owiń buty folią bąbelkową lub zastosuj inne zabezpieczenie paczek, aby dotarły do odbiorcy w idealnym stanie.