zakupy spożywcze online

Gdzie najlepiej robić zakupy spożywcze online?

Zanim pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na całym świecie i zmusiła ludzi do masowej izolacji, klienci dość sceptycznie odnosili się do zakupów spożywczych online. Największym zainteresowaniem cieszyły się jedynie produkty suche, sypkie, pakowane, z długim terminem przydatności, na przykład: kawy, herbaty, przyprawy czy jedzenie w proszku. Obecnie coraz więcej sklepów oferuje sprzedaż artykułów spożywczych z opcją dostawy bezpośrednio pod drzwi. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak i gdzie robić zakupy spożywcze online oraz dlaczego w ogóle warto skorzystać z tego rozwiązania.

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze online?

Możliwość zrobienia zakupów spożywczych bez wychodzenia z domu zrewolucjonizowała życie wielu ludzi. Dostawę żywności do domu chętnie wybierają między innymi:

 • osoby przebywające na kwarantannie,
 • ludzie starsi, mający problemy z poruszaniem się po schodach,
 • pracownicy home office, niemający czasu na zakupy w sklepach stacjonarnych,
 • młode mamy i opiekunowie małych dzieci.

Jest wiele powodów, dla których konsumenci coraz chętniej zamawiają zakupy spożywcze online. Dzięki tej opcji oszczędzają bowiem swój cenny czas i mogą zająć się innymi, ważniejszymi sprawami. Ponadto, w ofercie sklepów internetowych bardzo często dostępne są produkty w okazyjnych cenach. Odbiór zakupów online można też wygodnie zaplanować z dostawą do domu albo do najbliższego sklepu danej sieci.

Spożywcze zakupy online – czy to się sprawdza?

Wiele osób, które jeszcze nigdy nie robiły zakupów spożywczych w sieci, zastanawia się, czy takie rozwiązanie ma sens. Klienci nie wiedzą, czy zamówione towary będą świeże i nadające się do konsumpcji. Wątpliwości budzi też czas i organizacja takich specyficznych dostaw – czy na pewno sklep online dostarczy zamówienie szybko i bez ryzyka, że towar się zepsuje?

Musisz wiedzieć, że jakość usług, związanych ze sprzedażą jedzenia przez Internet uległa znaczącej poprawie w ciągu ostatnich 2-3 lat. Firmy, zajmujące się dostawami produktów spożywczych mają opracowane procesy logistyczne na bardzo wysokim poziomie. Wynika to również z restrykcyjnych wymogów sanepidu, dotyczących transportu i magazynowania żywności. W nowoczesnym e-commerce jakość i tempo realizacji zamówień decyduje o przyszłości oraz sukcesach sklepów internetowych. Dotyczy to zarówno sprzedaży artykułów spożywczych, jak i innych dóbr czy usług, które klienci zamawiają w sieci.

Jakie firmy oferują zakupy spożywcze przez telefon?

Chcesz zamówić zakupy spożywcze z dostawą do Twojego domu i nie wiesz, jakie firmy oferują obecnie sprzedaż tego typu asortymentu? Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej i dowiedz się, kto w najbliższej okolicy prowadzi e-handel produktów spożywczych. W Polsce lista supermarketów online stale się wydłuża – znajdziesz na niej takie firmy i marki jak:

 • Makro,
 • Carrefour,
 • Stokrotka,
 • Kaufland,
 • Prim,
 • Frisco,
 • Auchan,
 • Leclerc.

Są również inne firmy i sklepy internetowe z rozbudowanymi katalogami produktów spożywczych, takie jak: Polski Koszyk czy Megasam24.pl. Wymienione marki działają na różne sposoby. Lokalnie lub na skalę ogólnopolską, więc przy wyborze sklepu koniecznie zwróć uwagę na jego zasięg.

Internetowy sklep spożywczy z dostawą do domu: sieciówki w czołówce sprzedażowych gigantów

Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz świeże, wysokiej jakości produkty, zgodne z Twoimi oczekiwaniami, wybierz supermarket online, kierując się opiniami klientów oraz lokalizacją najbliższego oddziału firmy. Nie bez przyczyny czołowe miejsca w rankingach sprzedaży żywności online zajmują duże sieci sklepów, takie jak: Makro czy Carrefour. Są to bowiem rozbudowane, prężnie działające firmy, które na bieżąco obsługują tysiące klientów w swoim sklepie stacjonarnym i internetowym. Duży popyt na ich produkty sprawia, że towary na magazynowych półkach przechodzą płynnie z punktów dostaw do rąk konsumentów, są świeże i mają wysoką jakość.

Jaki jest aktualnie najlepszy sklep z artykułami spożywczymi online? Najnowszy, stale aktualizowany ranking sprzedawców znajdziesz na różnych stronach, poświęconych tematyce e-commerce, takich jak: TopSpozywcze.pl czy TwojSpozywczy.pl. Na tego typu stronach sprawdzisz popularność wybranych e-sklepów, obejrzysz aktualne gazetki promocyjne. Możesz też płynnie przejść do opcji zakupów i zamówić żywność do swojego domu lub do biura.

Gdzie zamówić żywność online? Skorzystaj z aplikacji zakupowych!

Markety i hipermarkety, działające stacjonarnie i online, to nie jedyni gracze na rozwijającym się rynku dostaw artykułów spożywczych. Coraz większą popularność i zaufanie konsumentów zdobywają również aplikacje zakupowe typu: Glovo czy Everli. Dzięki nim klienci mogą bez wychodzenia z domu zamówić produkty z wybranego, lokalnego sklepu. Po dokonaniu wyboru artykułów przez Internet kurierzy dowożą towar pod wskazany adres.

Aplikacje zakupowe łączą w sobie wiele różnych rozwiązań: są to usługi kurierskie, przeglądarki katalogów sklepów i informatory, dotyczące promocji oraz rabatów na poszczególne produkty. Aby móc zrobić zakupy przez Internet, za pośrednictwem Glovo lub Everli, musisz jedynie utworzyć w nich swoje konto, zalogować się, wybrać asortyment i warunki dostawy. Do obsługi tych aplikacji wystarczy Ci jedynie smartfon.

Co łączy InPost z zakupami spożywczymi?

Nie ma mowy o udanej sprzedaży artykułów spożywczych bez odpowiednio zorganizowanej logistyki. Przewozem produktów zajmują się w Polsce wyspecjalizowane firmy kurierskie, takie jak InPost, który zrewolucjonizował dostawy świeżych produktów dzięki innowacyjnej usłudze InPost Fresh.

To aplikacja, umożliwiająca dokonanie zamówienia zakupów spożywczych. Dostawa odbywa się wówczas w czasie, który Ci odpowiada, a kurier szybko dociera pod wskazany adres, dzięki czemu oszczędzasz swój czas. Nie musisz też stać w korkach na mieście i nie wydajesz pieniędzy na paliwo – zamawiasz dostawy kilkoma kliknięciami w aplikacji na smartfonie!

Zakupy spożywcze online tylko w dużych miastach?

InPost stale pracuje nad tym, by zakupy spożywcze online były dostępne szerszemu gronu odbiorców. Opcja Fresh dotyczy największych, polskich miast m.in: Warszawy, Krakowa i Łodzi, ale jest stale rozwijana. Po wpisaniu Twojego kodu pocztowego w aplikacji na smartfonie szybko sprawdzisz, czy dostawa produktów spożywczych jest możliwa w Twojej okolicy.

Jak zrobić zakupy spożywcze w e-sklepie bez wychodzenia z domu? Instrukcja InPost w kilku krokach

Jak działa usługa typu InPost Fresh? Jest ona bardzo intuicyjna. Obsługa aplikacji nie wymaga żadnej zaawansowanej wiedzy! Kiedy chcesz zrobić zakupy żywności w internecie, pobierasz najpierw aplikację InPost Fresh i sprawdzasz, czy Twój adres znajduje się na liście oferowanych miejsc dostawy. Następnie podajesz oczekiwany termin odbioru zakupów i wybierasz sklep z listy. Następnie przeglądasz artykuły, robisz zakupy online i wygodnie płacisz online, BLIK-iem, czy kartą u kuriera. Jest to obecnie jedno z najprostszych, dostępnych na polskim rynku rozwiązań dla osób, które lubią kupować żywność w e-sklepie.

Szukasz inspiracji, gdzie najlepiej robić zakupy spożywcze w sieci? Pamiętaj o formach internetowych i grupach tematycznych w social mediach. To cenne źródło wiedzy i praktycznych wskazówek, dotyczących ofert e-sklepów, działających w Polsce.