Aplikacja mobilna

Jak wygodnie robić zakupy za pomocą aplikacji?

W dzisiejszych czasach robienie zakupów za pomocą aplikacji nie dziwi już nikogo. To bardzo popularna i wygodna forma nabywania różnych dóbr i usług. Aby móc kupić ubrania, ulubioną kawę lub wycieczkę do słonecznej Toskanii, lub innego regionu świata nie musisz wychodzić z domu, a do sfinalizowania transakcji wystarczy Ci jedynie smartfon lub inne urządzenie mobilne, jak tablet czy notebook. Jak wygodnie kupować poprzez aplikacje mobilne? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Czym są zakupowe aplikacje mobilne?

Aplikacje zakupowe to intuicyjne, łatwe w obsłudze oprogramowania, projektowane głównie z myślą o tych użytkownikach smartfonów, którzy szanują swój czas i nie lubią kupować w sklepach stacjonarnych. Istnieją różne rodzaje sklepowych aplikacji mobilnych, umożliwiających przeglądanie katalogów produktów, wrzucanie zamówień do koszyków i realizację płatności. Są to oprogramowania tworzone na potrzeby promocji jednej lub wielu marek. Skąd można je pobrać na telefon? Najczęściej aplikacje są dostępne w sklepach typu Google Play lub na stronach poszczególnych firm (aplikacja Rossmann, Lidl, Biedronka, Allegro itd.).

Dlaczego warto robić zakupy online?

Rozwój nowych technologii mobilnych i możliwość robienia zakupów online zrewolucjonizowały rzeczywistość ludzi na całym świecie. Już nie musisz bowiem jechać do miasta, stać w korkach, irytować się na zatłoczonych parkingach i tracić czas za każdym razem, gdy chcesz kupić sobie ubrania, żywność czy inne potrzebne towary. Gdy nabywasz rzeczy lub zamawiasz usługi, korzystając z aplikacji mobilnej, oszczędzasz czas i pieniądze. Możesz też szybko porównać wszystkie, dostępne oferty i wybrać najkorzystniejsze opcje. Towary zamawiasz wygodnie, z dostawą do najbliższego automatu Paczkomat® lub do Twojego domu.

Jak robić zakupy smartfonem? Najpierw pobierz aplikację zakupową z zaufanych źródeł

Chcesz wiedzieć, jak efektywnie wykorzystać swój smartfon do robienia zakupów w sieci? Zacznij od postaw i pobierz zakupową aplikację mobilną z zaufanych źródeł. Pamiętaj, że to właśnie poprzez aplikację na telefonie będziesz dokonywać płatności i podajesz w niej różne dane, więc dokładnie sprawdzaj, skąd pobierasz program. Masz smartfon z oprogramowaniem android? Korzystaj ze sklepu Google Play. A może masz iPhone lub najnowsze modele smartfonów Huawei? Używaj App Store lub AppGallery. Możesz też wchodzić bezpośrednio na strony producentów i sprzedawców – znajdziesz na nich bezpieczne linki i opcje pobrania aplikacji na różne modele urządzeń mobilnych.

Utwórz konto w aplikacji mobilnej

Masz już pobraną aplikację mobilną? Kolejnym krokiem jest rejestracja użytkownika. Procedury są różne, w zależności od specyfiki oprogramowania. Niektórzy twórcy aplikacji zakupowych wymagają jedynie numeru telefonu, inni proszą o ustawienie loginu i hasła lub żądają kilkuetapowej weryfikacji danych.

Niezależnie od tego, jakie informacje są potrzebne do założenia konta w e-sklepie, system zwykle krok po kroku podpowiada Ci, co należy zrobić i jak wypełnić poszczególne pola. W profesjonalnych aplikacjach zakupowych (na przykład na Allegro, AliExpress czy InPost Mobile) na każdym etapie rejestracji lub logowania masz do dyspozycji wsparcie techniczne, dzięki któremu wygodnie i szybko załatwiasz formalności związane z zakładaniem konta.

Bezpieczne, pierwsze logowanie w aplikacji na smartfonie

Dokonując rejestracji, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i zachowaj czujność. Podczas instalowania aplikacji i pierwszego logowania, nikt nie ma prawa żądać od Ciebie podania numeru i serii dowodu osobistego czy innych, wrażliwych danych bądź kodu BLIK. Jeśli aplikacja nie działa poprawnie, zawiesza się lub wyświetla komunikaty w obcym języku, jak najszybciej ją odinstaluj i wykonaj skan antywirusowy na swoim smartfonie.

Stwórz swoją listę zakupów online!

Jak ułatwić sobie życie i wygodnie zaplanować zakupy? W tym celu możesz zainstalować inteligentne programy na telefon, umożliwiające tworzenie listy zakupów. Taki wirtualny pomocnik ułatwia wszystkim domownikom kompletowanie zamówień online i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, ponieważ nie musisz zapisywać nazw produktów ręcznie, na papierowych kartkach, które szybko się gubią.

zakupy w aplikacji mobilnej

Dlaczego warto tworzyć e-listę zakupową?

Inteligentne listy zakupów (jak Listonic) to opcje dostępne na smartfony. Po co w ogóle tworzyć e-listę zakupową?

 • możesz ją ekspresowo skopiować i zrobić zakupy w wybranym sklepie internetowym,
 • dzięki listom zakupowym kontrolujesz swoje płatności, samodzielnie ustawiasz ceny produktów,
 • aplikacja zawiera aktualne gazetki promocyjne, więc masz szansę zaoszczędzić domowy budżet.

Jako posiadacz aplikacji z listą zakupów nie ulegasz nagłym impulsom i rzadziej kupujesz produkty, których tak naprawdę nie potrzebujesz. To wygodne, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, stworzone po to, by e-zakupy były bardziej przemyślane i łatwiejsze.

Informacje o promocjach na Twoim smartfonie

Zakupy w aplikacjach na telefonach dają duże oszczędności i są bardzo wygodne pod warunkiem, że masz dostęp do najnowszych informacji o sklepowych promocjach. Skąd czerpać wiedzę o rabatach i zniżkach? Bardzo pomocnymi narzędziami okazują się aplikacje typu:

 • Blix,
 • Pepper,
 • Okazjum.pl.
 • Moja gazetka.pl.

Są to najświeższe zestawienia gazetek promocyjnych sklepów, działających w Polsce i kompendium wiedzy o najbardziej atrakcyjnych okazjach tygodnia. Jeśli więc nie zamierzasz wędrować po galeriach handlowych w poszukiwaniu okazji cenowych, posłuż się aplikacją mobilną i zbierz w jednym miejscu wszystkie dane o rabatach, a przy okazji stwórz listę zakupów, które będą Ci niezbędne w danym tygodniu.

Podczas płatności wykorzystaj swoją kartę podarunkową lub rabatową

Masz kartę podarunkową lub rabatową do sklepu internetowego? Za pomocą aplikacji mobilnej wybranego sklepu robisz zakupy kilkoma kliknięciami, bez logowania w aplikacji bankowej czy korzystania z karty płatniczej. Kod z karty podarunkowej wpisujesz w określone pola, w momencie finalizowania transakcji, a sprzedawca w ciągu kilku chwil otrzymuje płatność online i może wysłać do Ciebie zamówiony produkt. Darmowe oprogramowania na telefon (na przykład Stocard umożliwiają też klientom zbieranie różnych kart rabatowych w jednym miejscu, co sprawia, że zakupy są łatwe i przyjemne. Masz bowiem pod ręką swój wirtualny portfel i wgląd we wszystkie swoje kupony zniżkowe.

Wygodne płatności smartfonem

Co wpływa na jakość i dynamikę transakcji dokonywanych przez internet? Jako klient e-sklepu musisz mieć zainstalowaną aplikację bankową, by móc szybko i sprawnie dokonywać płatności za wybrane produkty lub usługę. Dzięki aplikacjom typu: ING Mobile, iPKO czy mBank korzystasz z dostępnych funkcji i wykonujesz różne operacje:

 • przelewasz błyskawicznie środki na konto sprzedawcy,
 • kupujesz, co tylko chcesz, bez konieczności wypłaty gotówki w bankomacie, czy żmudnego wypełniania blankietów w okienku na poczcie.

Aplikacja sklepu internetowego Allegro: jak z niej wygodnie korzystać?

Jedną z najpopularniejszych w Polsce aplikacji zakupowych niezmiennie od wielu lat pozostaje Allegro. Jest to platforma, w której swoje towary i usługi oferują różne sklepy – Ty zaś, nie wstając ze swojego ciepłego fotela, możesz kupić, co tylko chcesz, niezależnie od tego, czy jest to odzież, meble, samochód czy bilet na koncert Twojej ulubionej grupy rockowej.

W aplikacji Allegro masz do dyspozycji wiele wartościowych funkcjonalności:

 • wygodnie przeglądasz asortyment różnych sklepów, uporządkowany w logicznych kategoriach i podkategoriach,
 • komunikujesz się ze sprzedającym poprzez szybki chat (sklepy mają obowiązek szybko odpowiadać na wszelkie zapytania),
 • masz wsparcie i opiekę Allegro na każdym etapie dokonywania transakcji,
 • korzystasz z rabatów na zakupy i koszty przesyłek.

Jak usługa Smart na Allegro poprawia komfort zakupów?

Często robisz zakupy na Allegro i nie chcesz przepłacać za koszty dostawy? Allegro już kilka lat temu wprowadziło usługę przyszłości, dzięki której każdy kupujący może obniżyć wydatki, związane z transportem paczek.

W opcji Smart jako klient płacisz za dostawy jednorazowo (raz na rok lub raz na miesiąc), otrzymując w zamian:

 • możliwość nieograniczonej ilości dostaw na maksymalnie 10 adresów krajowych, do automatów Paczkomat InPost i PaczkoPunktów,
 • opcję darmowych zwrotów towarów (zakupy odsyłasz bez dodatkowych kosztów),
 • ekspresową obsługę,
 • dostęp do różnych, stale aktualizowanych promocji i zniżek na wybrane produkty.