Wysyłka kurierem

Sprawdź, jak wysłać paczkę bez wychodzenia z domu!

Ostatnie lata pokazały, że Polacy odbierają coraz więcej paczek. Jeżeli zaś chodzi o nadawanie przesyłek… również nie pozostajemy w tyle! Klienci firm kurierskich coraz chętniej decydują się na samodzielną wysyłkę towaru bezpośrednio z domowego zacisza. Dzięki temu nie muszą udawać się do punktu nadania (tracąc cenny czas) i oczekiwać na swoją kolej. Cały proces sprowadza się do kilku, bardzo wygodnych i intuicyjnych kroków. Jak wysłać paczkę z domu kurierem? Wszystkiego dowiesz się, czytając dalszą część artykułu!

Zamów kuriera do domu! Dlaczego warto to zrobić?

Wzrastająca popularność zakupów internetowych sprawiła, że firmy kurierskie zaczęły dostosowywać swoje usługi do bieżących potrzeb klientów. I choć zazwyczaj obraca się to wokół błyskawicznej dostawy i wygodnego odbioru paczki, wśród oferowanych usług znajdują się też te, które dotyczą samodzielnego nadawania paczek. Obecnie firma InPost umożliwia dokonanie tego nawet bez wychodzenia z domu. Nie da się ukryć, że rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet! Na co może liczyć osoba decydująca się nadać paczkę za pośrednictwem naszego wykwalifikowanego kuriera?

Szybka i bezproblemowa dostawa

Nadanie przesyłki kurierskiej z InPost, to gwarancja błyskawicznej dostawy towaru do odbiorcy. Standardowo może on liczyć, że paczka dotrze do niego już w kolejny dzień roboczy. Tak dzieje się w aż 98 proc. przypadków, bowiem niezawodność naszych usług zapewnia doskonale przemyślane i rozplanowane zaplecze logistyczne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wysyłane przez Ciebie towary szybko znajdą się w odpowiednich rękach, a Twój adresat na czas otrzyma zawartość paczki.

Bezpieczeństwo doręczenia przesyłki

Nadanie paczki za pośrednictwem kuriera InPost, to pewny i bezpieczny sposób wysyłki, dzięki któremu zyskujesz pewność, iż przesyłka dotarła do odbiorcy bez żadnych nieprzewidzianych przygód. Zaletą tej usługi jest bowiem osobiste poświadczenie adresata o tym, że kurier doręczył paczkę bezpośrednio pod drzwi jego mieszkania. Jeżeli więc poszukujesz rozwiązania, które da Ci gwarancję, że wysyłany towar dotrze do wyznaczonego punktu, ten rodzaj nadania przesyłki niewątpliwie jest stworzony właśnie dla Ciebie!

Atrakcyjna cena za świadczoną usługę

W dalszym ciągu bardzo wielu klientów mylnie uważa, że usługi kurierskie są drogie. W rzeczywistości jednak firmy robią, co mogą, aby jak najtaniej dostarczyć nadawane paczki. Obecnie InPost oferuje bardzo korzystne ceny, jeżeli chodzi o świadczone przez siebie usługi kuriera. Koszt wysyłki paczki „z Domu do Domu” zaczyna się już od 14,99 zł, podczas gdy nadanie „z Domu do Paczkomatu” od 12,99 zł! Aby jednak móc w pełni określić ostateczną kwotę nadania, adresat musi podać jej gabaryty (waga oraz wymiary), określić rodzaj przesyłki oraz zdecydować, czy pragnie wykupić inne usługi dodatkowe.

Możliwość stałego monitorowania trasy przesyłki

Nadanie paczki za pośrednictwem kuriera InPost, to także możliwość stałego śledzenia trasy, jaką pokonuje przesyłka, aby dotrzeć do ostatecznego odbiorcy. Dzięki temu obie strony mają szansę monitorować przebieg dostawy, jednocześnie w porę reagując w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Możliwość dookreślenia aktualnej lokalizacji paczki jest atrakcyjna szczególnie dla tych, którzy pragną mieć gwarancję, iż kurier doręczył towar pod wskazany adres.

Jak nadać przesyłkę kurierską z domu?

Zalety korzystania z kuriera InPost są więc widoczne gołym okiem! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy jednak do minimum ograniczyć formalności, związane z wysyłką paczek. Wobec tego każdy z nich może zrobić to samodzielnie bezpośrednio z miejsca zamieszkania. Jak nadać paczkę bez wychodzenia z domu? Cały proces przedstawiamy w sześciu prostych krokach:

  1. Przygotuj paczkę do drogi, dobierając odpowiednie opakowanie i zabezpieczając zawartość przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie transportu,
  2. Wejdź na stronę internetową inpost.pl i zaloguj się w Managerze Paczek InPost,
  3. Zadeklaruj chęć wysyłki paczki za pośrednictwem kuriera. Możesz to zrobić na dwa sposoby: z Domu do Domu oraz z Domu do Paczkomatu,
  4. Uzupełnij niezbędne dane – w tym dane nadawcy i odbiorcy oraz gabaryt paczki – które pozwolą na automatyczne wygenerowanie etykiety z numerem przewozowym,
  5. Zapłać za usługę, wydrukuj etykietę i przyklej ją w widocznym miejscu na opakowaniu,
  6. Poczekaj, aż kurier zjawi się u Ciebie po odbiór nadanej przesyłki!

Widzisz, jakie to proste? Jeżeli potrzebujesz, w trakcie nadawania przesyłki przez Managera Paczek InPost możesz wybrać usługi dodatkowe w postaci ubezpieczenia czy pobrania. Dzięki temu dostosujesz cały proces tak, aby spełniał on Twoje oczekiwania!

Nadawanie paczek kurierskich. A może krótki spacer do Paczkomatu?

Długoletnie doświadczenie w działaniu w branży kurierskiej z czystym sumieniem pozwala nam stwierdzić, że klienci lubią mieć wybór, co do oferowanych im usług. W związku z tym, kurier InPost to niejedyna opcja samodzielnego nadania przesyłki, z jakiej mogą skorzystać nasi usługobiorcy. Drugą z nich jest bowiem nadanie towaru w jednym z ponad 14 tysięcy Paczkomatów InPost w całym kraju! Można to zrobić zarówno z poziomu Managera Paczek, jak i Szybkich Nadań, bez konieczności rejestracji. Inny sposób, to możliwość nadawania przesyłek za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności drukowania etykiety. Cały proces odbywa się bowiem w oparciu o 9-cyfrowy kod, który generuje aplikacja lub kod QR. Jeżeli więc kurier InPost nie wchodzi w rachubę, zapraszamy na krótki spacer!

Bezpieczne wysyłanie paczek – zabezpiecz swoją przesyłkę, nim wyruszy w drogę z InPostem!

Nadawanie przesyłek z firmą InPost jest niebywale proste, dlatego każdy klient może zrobić to wygodnie i w preferowany przez siebie sposób. Wszystkim pragniemy jednak przypomnieć, że paczka w trakcie transportu jest narażona na wiele niebezpieczeństw. Aby więc bez szkody dotarła do odbiorcy, należy dobrze ją zabezpieczyć, nim trafi w ręce kuriera lub zanim zostanie umieszczona w skrytce Paczkomatu InPost. Przede wszystkim trzeba użyć do tego trwałych materiałów, które nie ulegną rozerwaniu ani wgnieceniu w trakcie podróżowania z pozostałymi paczkami. Wnętrze kartonu powinno być szczelnie wypełnione, a towar dodatkowo zabezpieczony. Dzięki temu my będziemy mogli zrealizować usługę na najwyższym poziomie, a Ty nie będziesz musiał martwić się o los swojej przesyłki! Sprawdź sam!